Σαββάτο 07 Δεκ 2019
Για να μπορείτε να δείτε τα Private Picks Sistimatakias κάντε τώρα ΕΓΓΡΑΦΗ στην ιστοσελίδα μας !

Τέννις Δεν είναι στα καλύτερά της!

Δεν είναι στα καλύτερά της!Μας δικαίωσε και ο Ram την τελευταία φορά, ο οποίος παρόλο που έχασε πήρε ένα σετ και έβγαλε το χάντικαπ σχετικά εύκολα στην αναμέτρηση με τον Troicki ενώ τελικά όπως είπαμε δεν τον πάει όντως η Αμερική τον Σέρβος καθώς χθες έχασε από 2-0 σετ πάνω από έναν άλλο Αμερικανό τον Young.

Συνεχίζουμε για τι σημερινό μας στοίχημα και θα πάμε στις γυναικείο ταμπλό κάτι που δεν το συνηθίζουμε είναι η αλήθεια αλλά στα μάτια μου υπάρχει ευκαιρία!

Εκεί φαβορί για μία ακόμα φορά είναι η Serena Williams (ειδικά μετά τις ήττες πολλών καλών αθλητριών) και αν κερδίσει το φετινό US Open θα καταφέρει κάτι εξωπραγματικό, θα έχει κερδίσει μέσα στην ίδια χρονιά και τα 4 Grand Slams! Απέναντί της θα βρει ένα από τα ανερχόμενα αστέρια του αμερικάνικου τένις, την Madison Keys η οποία παίζει εκπληκτικά φέτος και έχει αναρριχηθεί στο top20 της παγκόσμιας κατάταξης και σε λίγο θα μπει και στο top10, στηριζόμενη κυρίως στο πολύ καλό σερβίς της και τα δυνατά της χτυπήματα.

Ωστόσο είναι γεγονός οτι η Williams δε βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, θυμίζει λίγο εποχές από το φετινό Roland Garros, όπου στα 5 από τα 7 ματς χρειάστηκε να πάει στο 3ο σετ ενώ στα πιο πολλά έφτασε πάρα πολύ κοντά στην ήττα. Το ίδιο και χθες που έφτασε να χάνει 6-3 και 5-5 με την Mattek-Sands να μην το πιστεύει πολύ και τελικά να χάνει με κάτω τα χέρια στο 3ο σετ!

Από την άλλη η Kyes δε χαρίζεται σε καμία αντίπαλό της φέτος, χάνοντας το πολύ 6 γκέιμς σε κάθε παιχνίδι που έχει δώσει και δείχνοντας αρκετή αυτοπεποίθηση για κάτι καλό φέτος στο US Open. Στο προχθεσινό ματς με τη Radwanska ήταν πραγματικά ασταμάτητη και με ανάλογη εμφάνιση σήμερα θα δημιουργήσει πολλά προβλήματα στη Serena.

Πολύ ελκυστική η απόδοση να πάρει σετ η Keys στο 2.25, ωστόσο θα επιλέξω καλύτερα το χάντικαπ υπέρ της που δίνεται στα 5.5 games ελπίζοντας να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να δυσκολέψει πολύ το φαβορί για την κατάκτηση του τουρνουά.