Πέμπτη 02 Απρ 2020
Για να μπορείτε να δείτε τα Private Picks Sistimatakias κάντε τώρα ΕΓΓΡΑΦΗ στην ιστοσελίδα μας !

Editorial Πέμπτης

Eξαιρετική η χθεσινή μέρα, πάμε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε στα σημερινά.

Στην μάχη των 32 του Γιουρόπα Λιγκ ρίχνεται απόψε ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ο οποίος υποδέχεται την ΑΡΣΕΝΑΛ στο στάδιο Καραϊσκάκης. Η αγγλική ομάδα έρχεται ανεβασμένη στην Ελλάδα, αλλά σε καμία των περιπτώσεων δεν τρομάζει. Οι Ερυθρόλευκοι έδειξαν ανταγωνιστικό πρόσωπο στα περισσότερα παιχνίδια τους στο Τσάμπιονς Λιγκ, παρά τη φτωχή συγκομιδή πόντων. Επιλογή το να σκοράρουν αμφότερες.

Στο πρώτο σετ αγώνων στις 19:55. Aμφίσκορο και όβερ το ΑΪΝΤΡΑΧΤ - ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ όπως και στο ΧΕΤΑΦΕ - ΑΓΙΑΞ. Η ΙΝΤΕΡ μπορεί να καίγεται περισσότερο για το πρωτάθλημα, αλλά εύκολα δύσκολα θα επικρατήσει της Λούντογκορετς. Διπλό και για τη ΣΕΒΙΛΛΗ στην Ρουμανία απέναντι στην Κλουζ.

Από τα ματς των 22:00, γ/γ το ΑΛΚΜΑΑΡ - ΛΙΝΤΣΕΡ ενώ η ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ έχει ξεκάθαρο προβάδισμα απέναντι στη Μάλμε η οποία πέραν κάποιων αγώνων κυπέλλου δεν έχει ουσιαστικά ματς στα πόδια της και αυτό είναι σημαντικό μείον. Παίζεται το -1 της ΓΟΥΛΒΣ, με την Εσπανιόλ πια να αφήνει την Ευρώπη σε δεύτερη μοίρα, κυνηγώντας τη σωτηρία της στην Πριμέρα. Αμφίσκορο και όβερ το ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΠΟΡΤΟ.

Στους επαναληπτικούς του Σουνταμερικάνα, η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ κυνηγάει νίκη με τρία γκολ και πάνω για να προκριθεί, κάτι που σημαίνει φουλ επίθεση από τα πρώτα λεπτά. Θα έχει τις ευκαιρίες της και η ομάδα της ΟΥΝΙΟΝ, πάμε με το όβερ.

Επιστρέφει η Ευρωλίγκα μετά την διακοπή ελέω των εγχώριων κυπέλλων. Με τον Τσάβι Πασκουάλ πλέον στην τεχνική της ηγεσία η ΖΕΝΙΤ, περιμένω να ξεκινήσει με το δεξί απέναντι στην Άλμπα Βερολίνου.