Τρίτη 24 Οκτ 2017
Για να μπορείτε να δείτε τα Private Picks Sistimatakias κάντε τώρα ΕΓΓΡΑΦΗ στην ιστοσελίδα μας !

Τέννις Με όπλο τα σερβίς!

Με όπλο τα σερβίς!Τον κοντράραμε τον Struff πριν λίγο καιρό απέναντι στον Chiudinelli, πήρε σετ ο Ελβετός αλλά τελικά δεν κάλυψε το χάντικαπ που είχαμε παίξει. Στη συνέχεια του τουρνουά ο Struff βελτιωνόταν αγώνα με τον αγώνα και τελικά κατέκτησε χωρίς να χάσει άλλο σετ. Την επόμενη βδομάδα σε 250αρι στο Βέλγιο έφτασε μέχρι τα προημιτελικά όπου έχασε από τον μετέπειτα πρωταθλητή Gasquet και έδειξε πολύ καλό πρόσωπο σε όλους τους αγώνες. Έφτασε στη Βιέννη και στα πρώτα 2 ματς είχε εύκολο έργο, αλλά δεν εντυπωσίασε πράγμα λογικό αφού ήταν λίγο κουρασμένος από τα συνεχόμενα ματς.

Σήμερα έρχεται αντιμέτωπος με τον Isner ο οποίος έχει παίξει μόλις 2 αγώνες μετά το US Open γνωρίζοντας ισάριθμες ήττες, χωρίς συνοχή στο παιχνίδι του και με όπλο μόνο το σερβίς του. Στη σημερινή αναμέτρηση θεωρώ πως θα έχει την αυτοπεποίθηση για τη νίκη και θα παίξει καλύτερα, ωστόσο δε βλέπω να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες για break στο σερβίς του Γερμανού, τουλάχιστον όχι στα πρώτα γκέιμς μέχρι να "ζεσταθεί" για τα καλά.

Στα μάτια μου το Over 10.5 games στο 1ο σετ είναι καλή επιλογή καθώς αναμένω αρκετά εύκολα holds τουλάχιστον μέχρι το 3-3 και οι συνθήκες στα κλειστά γήπεδα ευνοούν αρκετά τους servers. Στη μοναδική τους αναμέτρηση στο US Open πριν 2 χρόνια επαληθεύτηκε και τότε η επιλογή αυτή και ελπίζω να το επαναλάβουν!